Menu 0

  Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla...
  Allah'a hamd olsun.
  O'nun Peygamberine, al ve ashabına selam olsun.
  Bu yolda değerli çalışmaları ile hizmetimizi kolaylaştıran âlimlerimize, hocalarımıza Rabbimiz rahmet etsin. Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerimi okuma, anlama ve insanlığa sunduğu mesajları kavrayıp yorumlama ile ilgili bugüne kadar birçok çalışma yapılmıştır. Yapılan bu çalışma da bunlardan biridir.
  Bu çalışma, kulluk kitabımız Kur'an-ı Kerim'i doğru bir şekilde Arapçasından okuma, her şeye rağmen okuyamayanlar için Türkçesinden okuma amaçlı hazırlanmıştır.Kısacası,biz bu çalışmayla herkesi Kur'an'la buluşturmayı hedefledik.


  MUHTEVA
  Kapsamlı bir çalışma sonucu hazırlanan bu Kur'an-ı Kerimde;
  Arapça Hat,
  Türkçe okunuş,
  Bu çalışmanın en bariz özelliği, okuyucuyu Arapça Hat, Türkçe okunuş ile bire bir yüzyüze getirmesidir.

  HATIRLATMA:
  Asıl olan Kur'an'ı Arapçasından okumaktır.Her şeye rağmen Arapçasından okuyamayanlar için her kelimenin altında gösterilen Transkriptsiyon işaretlerine uyulduğu takdirde daha az yanlışsız okunacağını hatırlatırız.Çalışmamızı yaparken büyük bir titizlik göstererek hataları asgariye indirmeye gayret ettik. Buna rağmen ehil olanların yapacakları tenkitler, eksikliklerimizin giderilmesinde bizlere yol göstereceğini ve bunun için onlara duacı olacağımızı ifade etmek isteriz.Çalışmak bizden başarı ise Allah'tandır.

  Devamı
  Format :Kitap
  Barkod :9786058464827
  Yayın Tarihi :2015-01-01
  Yayın Dili :Arapça
  Baskı Sayısı :1.Baskı
  Sayfa Sayısı :616
  Kapak :Ciltli
  Kağıt :Şamua
  Boyut :190 X 280
  İlgili Eserler